8 karsti jautājumi jaunajā NHL sezonā

Blogs nosauc jaunās NHL sezonas galvenās intrigas.

Kurš duets dedzinās spilgtāk par visiem?

Fils Kesels pārcēlās uz Pitsburgu un tagad smaida visos 32 zobos – kā tad citādi, iespēja spēlēt ar, iespējams, labāko piespēlētāju tiek dota ne katru dienu. Bet ja atcerēties, ka pēdējos divus gadu Kesels aizvadīja pa labi no Tailera Bozaka, kura galvenā un vienīgā īpašība bija draudzības ar Filu… Saite KK nostāda pretiniekiem nepaveicamus uzdevumu jau septembrī, un sezonas gaitā Kesels un Krosbijs var tikai ieskrieties.

Taču ir arī citi forši dueti, kuri mocīs pretinieka aizsardzību pirmajā maiņā. Tailers Segīns un Džeimijs Benns pērn izvilka Arta Rossa balvu Džeimijam, tagad viņu saite Dalasā kļūs vēl stiprāks. Jakubs Vorāčeks gadu atpakaļ bezkaunīgi pierakstījās elites malējo uzbrucēju grupai, un viņu saite ar Žirū vājāk nekļuva. Raians Geclafs un Korijs Perijs nekļūst jaunāki, taču pretiniekam no tā vieglāk nekļūst. Kolambusu pieņemts nenovērtēt, taču Raianam Johansenam malā parādījās ambiciozais Brendons Sāds. Nebrīnaties, ja atradīsiet šos abus regulārās sezonas bombardieru top-15.

Mana atbilde: Krosbijs un Kesels.

Cik labi Makdeivds sāks NHL karjeru?

Lai drusku mazinātu spedienu uz perspektīvāko no visu nākamo gadu next one, Edmontonā grib Konoru Makdeividu ielikt otrajā maiņā. Plāns izdevās tikai daļēji, jo Makdeividam sekos gandrīz visi NHL cienītāji. Izcilais vai nē – skatītāji, analītiķi, viņa partneri meklēs atbildes uz šo jautājumu jau no pašas pirmās spēles pirmās maiņas. Kādi 60 punkti, kuri kļūtu par apdullinošu panākumu jebkuram citam jauniņajam, Makdeivida gadījumā izsauks tikai vilšanos. “Nē, puis, tev jāpārspēj gan Godro, gan Makkinons – 80 punkti, Kalders, Edmontonas ilggaidītais play-off. Nesanāk – nēesi next one,” atteikties no tādiem pieprasījumiem līdzjūtējiem būs ļoti grūti atteikties.

Mana atbilde: Makdeivids pārliecinoši iegūs Kaldera balvu, taču sakrās ne vairāk par 65 punktiem.

Kurš no teneriem, aizgājušiem uz komandu-lūzeri ievedīs komandu play-off?

Trīs varoņi – Maiks Bebkoks Toronto, Dens Bailsma Bufalo un Tods Maklelans Edmotonā. Varētu likties, ka priekšrocība ir Maklelanam, jo Konoru Makdeividu trenēs tieši viņš, kā arī citus puišus, no kuriem gaida strauju izrāvienu, Edmontonas komandā pietiek. Problēma ir tajā, ka Edmontona spēlē Rietumos, kur play-off vietu neviens tik vienkārši neatdos. Pērn “Oilers”, neskatoteis uz nesliktu nobeigumu, atpalika no play-off zonas par 35 punktiem – lai atspēlētu šadu atsatrpi, nepietiekami dabūt labāko junioru un paskaidrot aizsargiem, kāpēc viņu ampluā saucas tieši tā.

Bebkoks sākumā slavēja savus puišu, bet tad pirmssezonā zaudēja Bufalo 0:4, aizdomājās un sāka presēt veterānus. Vislabvēlīgākos apstākļos strādās Bailsma: viņam gan topa spēlētājus Keinu ar O’Railiju dabūja, un komandas centra pozīcija ir perspektīva. Tiesa, abās austrumu komandās ir problēmas ar vārtsargu: ne Lēners, ne Bernjē pagaidām neaizvadīja nevienas pārliecinošas sezonas pamatvārtsarga lomā.

Mana atbilde: neviens.

Vai NHL turpinās sist rezultativitātes antirekordus?

Pagājušosezon rezultatīvākais spēlētājs pirmo reizi kopš astoņdesmitajiem gadiem neguva 90 punktus, knapi pārvarot grafiku “punkts spēlē”. Nejauša izgāšanās vai tā sekas, ka vārtsargu un aizsargu līmenis aug, noteikumi viņiem palīdz, bet talantīgo uzbrucēju uz visiem nepietiek? Jebkurā gadījumā, Garijs Betmens neguļ un no jaunās sezonas spēles līdz bullīšiem spēlēsies daudz retāk. AHL 3 pret 3 papildlaika formāta ieviešana noveda līdz tam, ka 75% paplidlaiki beidzās ar gūtiem vārtiem. Aizmeti garām vai vārtsargs atsargāja metienu – saņem momentālu izgājienu 2 pret 1 uz saviem vārtiem. Viss ir vienkārši, skaisti un rezultatīvi.

Mana atbilde: nē, šosezon Ārta Rosa balvu mazāk par 100 punktiem neiedos.

Ko parādīs Čikāgas “Blackhawks” pēc izpārdošanas?

Čikāgu pameta lieliskais snaiperis Patriks Šarps un talantīgais malējais uzbrucējs Brendons Sāds. Čikāgais būs grūti arī tāpēc, ka visi konkurenti arī pērn bija tuvu, tagad pastiprinājās, bet pēcčempionu paģiras (kuras, piemēram, Losandželosai ievilkās uz dažiem mēnešiem) neviens nav atcēlis. Daudz nepazīstamu spēlētāju un algu griestu sasniegšana, kuru dēļ pavasarī būs nereāli pastiprināties, nerunā “Blackhawks” labā. Taču, ja arī kāds ir gatavs tikt galā ar šo izaicinājumu un atkal pacīnīties par Stenlija kausu ar jaunu komandu, tad tas būs treneris Kennevils.

Mana atbilde: iekļūs play-off, visticamāk no trešās vai ceturtās vietas divīzijā.

Kurš uzvarēs Centrālo divīziju?

Runā, ka Centrālo divīziju uzvarēt ir grūtāk, kā Stenlija kausu. Te ārkārtīgs rezultātu blīvums – pēdējā komanda (Kolorado) sakrāja 90 punktus, citās divīzijās zaudētājiem 71, 56 un 54 punkti. Šeit spēlē Sentluisa, kur jau dažus gadus sapņo par uzvaru, Nešvila, negaidīti izšāvusī pērn, Dalasa, kura acīmredzami savu neieguva, spēcīgie Minesota un Vinipega. Atkal būs kauja par vietām play-off, un galīgi nav fakts, ka komanda, kura beigās būs augstāk par visiem, uzvarēs arī pēc regulārās sezonas beigām.

Mana atbilde: Dalasas “Stars”

Kuru lamās Dons Čerrijs?

Šeit ir daudz variantu. Toronto – par to, ka uzticās eiropietim Nīlanderam vairāk par puišiem no Ontario provinces. Ovečkinu un Subbanu – par to, ka ākstās uz ledus, īstam hokejistam taču vārtu guvums jāsvin ar vīrišķīgu un drūmu seju, tas vienkārši ir viņa darbs. Jebkuru, kurš uzdrīkstēsies izsmejoši gūt vārtus pret vārtsargu-veterānu – tāpēc, ka vajag cienīt veterānus. NHL – par to, ka līga dara visu, lai aizvākt no NHL tafgajus un samazināt kautiņu daudzumu.

Mana atbilde: visus augstāk minētos.

Kurš pacīnīsies ar Ovečkinu par Morisa Rišāra balvu?

Pagaidām viss runā par Ovečkina kārtējo “50+” sezonu. Pat mūžīgā Ovečkina centra, Niklasa Bekstrēma, traumai nevajadzētu patraucēt Ovečkinam gūt 50 vārtus. Vai ir kāds, kurš vēl ir spējīgs uz to? Pēdējos desmit gados tas ir izdevies Malkinam, Krosbijam Jāgram, divreiz Stemkosam. Stīvens – laikam, visreālākais Ovečkina pretinieks cīņā par Morisa Rišāra balvu. Vajadzētu vēl izskatīt iespējamo Kesela izšaušanu kreisajā malā no Krosbija, Vladimiru Tarasenko, kurš pērn ielauzās elites snaiperu rindās, un Taileru Segīnu – viņi abi ar Bennu var gūt vārtus un vairākas reizes spēlē, lai arī ne vienmēr saglabā stabilitāti.

Mana atbilde: Ovečkins atkal kļūs par labāko snaiperi, divi spēlētāji pievarēs 50 vārtu robežu.

Bonuss

Vai mēs priecāsimies, kad ieraudzīsim 3 pret 3 papildlaiku? Jā!

Foto: globallookpress.com/Al Charest/QMI Agency; Gettyimages.ru/Bruce Bennett, Tom Pennington, Harry How

Advertisements

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: