Liiga. Somu līgas spēļu nedēļa

Lukko / Pelicans

Lukko – Pelicans 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Šonedēļ puiši divreiz tikās ar komandu no Lahti, uzvara pret kuriem deva viņiem pirmo vietu tabulā. Lukko mājas arēnā izdevās gūt četrus vārtus, vienus skaistākus par otriem. Turo Asplund guva divus vārtus, bet Ryan Zapolski pabeigt spēli sausā tā arī neizdevās. Spēles 48. minūtē vienīgā ripa tomēr ielidoja Pelicans vārtos.

Video

Pelicans – Lukko 1:2 B (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Otrajā spēlē runāt par izteiktu līderi nevajadzēja. Komandas cīnījās par katru ripu. Pirmos vārtus Lukko gūt izdevās tikai otrajā periodā. Pēc tās puiši sāka ārdīties ne pa jokam, taču Niko Hovinen sargāja savus vārtus līdz pēdējam. Likās, ka uzvara jau ir izcīnīta, taču 20 sekundes līdz trešā perioda beigām Teddy Da Costa gūst vārtus, un pagarina spēli līdz papildlaikam. Beigu rezultātā Lukko tomēr izrāva uzvaru bullīšos.

Video

SaiPa

SaiPa – Kärpät 4:3 B (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Viena no interesantākajām spēlēm notika Lapēnrantē. Karpat pārliecinoši uzsāka trešo periodu, taču uzvarot ar rezultātu 3:1, ātri atslābinājās un deva iespēju mājiniekiem atspēlēties. Perioda beigās SaiPa guva divus skaistus vārtus, bet spēles rezultātu izšķīra bullīšu sērija. Šeit uzvarēja mājinieki; uzvara un otrā vieta tabulā.

Video

Kärpät

KooKoo – Kärpät 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Ne pati veiksmīgākā nedēļa čempioniem. Neskaitot zaudējumu pret SaiPa, pamanījās zaudēt arī līgas jaunpienācējiem. Frederic Cloutier neapstrīdami kļuva par spēles labāko spēlētāju, kurš vienkārši glāba KooKoo no sagrāves. Otrais periods bija izšķirošais. 12 mīnutes līdz otrā perioda beigām mājinieki nolēma atstāt trīs punktus mājās, un aizsūtīja čempionus mājās bez nekā.

Video

KooKoo

KooKoo – Tappara 1:2 ОТ (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Taču otrajā šīs nedēļas ļoti smagajās spēlē KooKoo gūt uzvaru jau neizdevās. Pa vieniem vārtiem guva komandas spēles pamatlaikā, tāpēc šeit viss tika izlemts papildlaikā. Bet tur skaisti un taktiski nostrādāja Kristian Kuusela un Jukka Peltola lieliski piespēlējot Arttu Ilomäki.

Video

Tappara

Tappara – TPS 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Spēles uzvarētājs izšķīrās 27 sekundes līdz spēles beigām. Tomi Kallio nolēma, ka trīs punktiem jāpaņiem TPS un pēc precīzas Lauri Tukonen piespēles raidīja ripu vārtos. Tappara nedēļu pabeidz 7. vietā.

Video

TPS

HIFK – TPS 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Ne 30 sekunžu pārtraukums, ne vārtsarga maiņa, nekas neglāba TPS no zaudējuma. Tomi Kallio uzņem savu formu (2+0).

Video

HIFK

HIFK – HPK 3:2 ОТ (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)

Vēl viena HIFK uzvara, kuru papildlaikā ieguva Corey Elkins. Principā, neslikts rezultāts priekš abām komandām. HPK sanāca pārcelt spēli papildlaikā, kas ļāva viņiem dabūt vismaz kaut kādus punktus, jo pagaidām viņi savus līdzjūtējus ar uzvarām īpaši neiepriecina.

Video

HPK

Ilves – HPK 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Pārliecinoša Ilves uzvara mājas arēnā un otrais HPK zaudējums šonedēļ. Protams viesi izveidoja diezgan daudz nesliktu momentu, taču vārtos ripa ielidoja tikai vienu reizi. HPK pabeidz nedēļu 13. vietā un tikai ar gūtām divām uzvarām sezonā.

Video

JYP – HPK 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Vienu no savām nedaudzajām uzvarām guva HPK, kuri viesojās Jiveskilē. Vojtech Polak (2+1) un Otto Paajanen (2+0) neapstrīdami kļuva par lābākajiem spēlētājiem šajā spēlē. Līdz otrā perioda beigām viesi jau guva trīs vārtus, taču JYP vajadzēja tikai astoņas minūtes lai tās atspēlētu. Trešais periods sākās ar vienādu rezultātu, taču sākumā Manninen guva uzvaras vārtus, bet tad divus vārtus guva Paajanen. Un pirmā uzvara izbraukumā.

Video

Ilves

Ilves – JYP 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Otrā uzvara mājās šonedēļ, un ceturtā vieta turnīra tabulā. Šī spēle kļuva par ļoti rezultatīvu gūto vārtu skaitā. Skaista spēle un teicami izgājieni viens pret viens, kurus Ilves viegli realizēja. Kaut arī viesi divreiz guva vārtus, pēc gūto vārtus skaistuma viņiem mājineikus nepanākt.

Video

KalPa

KalPa – Sport 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Ļoti saspringti pagāja spēle Kuopio, kur mājinieki beigās atstāja sev nopelnītos trīs punktus. Spēles iznākumu izšķīra pirmie divi periodi, uzvaras vārtus 28. minūtē guva Joni Nikko. Ļoti vajadzīga uzvara KalPa, kurai tā ir tikai otrā šosezon.

Video

KalPa – Ässät 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Negaidīts šīs spēles iznākums, kura rezultāts izšķīrās jau pirmajā periodā. Nenoliedzami vārtsargi nospēlēja svarīgu lomu, taču nevajag aizmirst arī par diviem neieskaitītiem vārtiem, kuras ienesa korektīvas spēlē.

Video

Sport

Sport – Blues 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Ne pašas grūtākās ripas tika iemestas Blues vārtos, taču tās bija. Protams vārtsargs Mika Järvinen tika atzīts par vienu no spēles labākajiem spēlētājiem, taču tomēr Espo beidzot jau vajag pamosties un sākt uzvarēt.

Video

Ässät / Blues

Blues – Ässät 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

Šeit Espo vienkārši nedaudz pietrūka veiksmes. Pie rezultāta 4:0 mājinieki tomēr saņēmās un atspēlēja (nožēlai, tikai) trīs vārtus. Plus neiskaitīti vārti, milzums nerealizētu momentu, un beigās uzvara Assat.