NHL vārtsargi ir gatavi “briesmīgajam” papildlaikam 3 pret 3

hi-res-c3924233306f2bc9f1f5340847dd37a9_crop_north

Grega Višinska materiāla tulkojums, kuŗs parunāja ar dažiem NHL vārtsargiem par jauno paplidlaika formātu.

Stīvens Stemkos praktiski sāka siekalot, apspriežot jauno NHL papildlaika formātu.

“Man nepatika pēcspēļu metienu sērija. Pamatā tāpēc, ka es tos ne tik labi metu,” teica viņš, smaidot, “papildlaiks 3 pret 3 man patīk daudz vairāk.”

Seši laukuma spēlētāji, piecas minūtes un pilnīgs haoss. Tā arī ir pēdējā papildlaika formāta izmaiņas jaunā recepte, kura stāsies spēkā ar jaunās NHL sezonas sākumu. Pāreja no 4 pret 4 formāta uz 3 pret 3 nozīmē ne tikai bullīšu sēriju skaita samazināšanos, kā tas notika AHL. Tā ir potenciāla zelta dzīsla palielināt tādu spēlētāju rezultativitāti, kā Stemkos, kurš guva piecus vārtus papildlaikos trīs gadus atpakaļ, kad viņš guva 60 vārtus sezonā.

“Hokejisti, kuri spēlēs papildlaikā, gūs vairāk punktu, tas viņiem patiks,” teica Stemkos.

Salīdzināsim: 2013./2014. AHL sezonā tikai 35,5% papildlaiku beidzās ar vārtu guvumu līdz bullīšu sērijas sākumam, taču jau 2014./2015. sezonā, kad formāts 4 pret 4 tika izmantots kopā ar formātu 3 pret 3 septiņu minūšu laika posmā, jau 75% papildlaiku beidzās pirms bullīšu sērijas. Tiks gūts lielāks vārtu skaits un atšķirībā no vārtiem, gūtiem pēcspēles metienu sērijā, viņi tiks pieskaitīti uzbrucēju sezonas statistikā.

“Bullīši bija labi dažus gadus. Taču tagad, daudziem uzbrucējiem un vārtsargiem tie galīgi nepatīk,” teica Stemkos.

Ak jā: mēs aizmirsām par vārtsargiem.

Cita medaļas puse. Viņi – pēdējā aizsardzības robeža, bet formātā 3 pret 3 dažkārt nekādas aizsardzības nebūs vispār. Vai ši formāts nekļūs par nelaimi priekš viņiem?

“Tas būs īsts murgs,” teica Ņūdžersijas vārtsargs Korijs Šnaiders. “Mūsu divizionā ir tikai daži dueti, ar kuriem būs ļoti grūti tikt galā tādā situācijā.”

Šnaiders bija vienīgais vārtsargs komitejā, kurš palīdzēja NHL izstrādāt jaunu papildlaiku formātu. Šnaiders saprata, ka būs mazākumā – grūti uzstāties no aizsardzības spēlētāju puses, kad lielākā daļa NHL noteikumu tiek novirzīti uz rezultativitātes palielināšanu.

“Es saprotu, ka vārtsargu līga nav tika daudz, mazāk, kā 10% no visiem spēlētājiem. Un es saprotu vēlmi palielināt rezultativitāti,” – teica Šnaiders. “Es negribu teikt visu vārtsargu vārdā, taču gribētu pievērst uzmanību uz iespējamo traumu palielināšanos, vidēji ielaisto vārtu daudzuma palielināšanos un atvairīto meitenu koeficenta samazināšanos.”

Ņemot vērā noteiktu ietekmi uz vārtsargu statistiku – pozītu un negatīvu, atkarībā no metienu skaita – stājas jautājums par izturību. Vārtsargi skraidīs no viena vārtu staba pie otra pa 20 reizēm minūtē pēc 60 minūšu pamatlaika, vai tas ietekmēs traumu daudzuma palielināšanos?

Henriks Lundkvists no “Rangers” uzskata, ka traumas nekļūs par problēmām, tāpēc ka spēles beigsies pirms bullīšiem:

– Bullīši būs retums. Trīs pret trīs, es domāju, būs vairāk iespēju pabeigt spēli. Es domāju, būs tādas situācijas, kad jūs teiksiet, “Kas tas ir? Izgrājiens trīs pret nuli?” –

Jocīgi, taču sākotnēji bullīšu sērijas tika ieviestas priekš uzbrucējiem, taču vārtsargi uzvarēja šīs sacensības: no 2005. līdz 2014. gadam, vidējais iemesto bullīšu skaits ir 32,97%. Protams, ir spēlētāji, kuri ir īpaši izveicīgi šajā lietā, taču vārtsargiem tā pat ir pārākums. Bet formātā 3 pret 3… Jau nebūs.

“Cilvēkiem kļūs žēl vārtsargu,” atzīmēja Tūka Rāsks no Bostonas “Bruins”. “Taču es neesmu pret to, tāpēc ka man tiešām nepatika bullīši.

Rāsks, kā arī daudzie vārtsargi, ar piesardzību gaida formātu 3 pret 3:

– Atkarīgs no tā, kādu taktiku izmantos. Treneri būs orientēti uz aizsardzību? Vai uz uzbrukumu? Vai būs vairāk iespēju izejai 2 pret 1 vai 3 pret 1.

Kaut arī vārtsargiem kā Rāsks vajadzēs daudz kustēties, lai apstādinātu visus uzbrucēju mēģinājumus – un iespējams viņu statistika pasliktināsies – taču pat viņi uzskata šo jaunievedumu par ļoti interesantu.

“Tas ir izaicinājums. Taču būs jautri,” teica Lundkvists.

“Es esmu fans. Spēles fans. Mēs varēsim redzēt, ko puiši darīs uz brīva ledus,” turpināja Šnaiders. “Būs mazāk bullīšu, kas arī ir jaunieveduma mērķis.”

Foto: Jamie Sabau/Getty Images

Raksta oriģināls ir publicēts Yahoo! Sports.

Advertisements

One Response to NHL vārtsargi ir gatavi “briesmīgajam” papildlaikam 3 pret 3

  1. marco says:

    tad jau skatīsies. būs, tiešām, interesanti… un starp citu Girgensonam arī būs iespēja, līdz ar to, tikt pie pāris punktiem vairāk.

    Like

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: