5 KHL galvenie treneri, kuri ir tuvu atlaišanai

Piedāvājam galvenos trenerus, kuri drīzumā var tikt atlaisti no galvenā trenera amata.

Vaclavs Sikora, Čerepovecas “Severstal”

Iemesls: 8 punktu atpalikšāna no play-off zonas.

Cik gaidītu var nosaukt čeha iecelšanu galvenā trenera amatā, tik pat arī neloģisku. Jā, pagaišsezon viņš konsultēja “Severstaļ” pārstāvjus, taču viņa pakalpojumi neieveda komandu play-off. Un vispār – kad Sikora, esot KHL galvenais treneris, ir izpildījis nostādītos mērķus? Taču ja ar “SKA” viss bija skaidrs – tur neviens ārzemnieks netiek galā, tad ar “LEV” viņam bija jau drusku vieglāk. Taču arī Prāgā ar laiku viņu nobīdīja uz palīga amatu – nav svarīgi, vai bija tur kādi ģimenes apstākļi vai nē.

Neviens nesaka, ka Sikora ir vājš speciālists – nekādā gadījumā, taču, iespējams, asistenta amatā tajā pašā “Severstal” viņš dotu lielāku pienesumu. Čerepovecas komanda netuvu ar sliktāko sastāvu atrodas turnīra tabulas lejasgalā un nerāda vispār nekādu spēli. Vidēji divi gūti vārti spēlē – tas ir ļoti maz lai cīnītos par kaut ko nopietnu.

Tomēr, laiks uz izglābšanos čeham vēl ir – piektdien tika apspēlēta “Lada” komanda, tagad vajag pacīnīties ar “Ak Bars” un tālāk atņemt punktus no “Spartak”, “Barys” un “Jugra”. Taču pat uzvara pret Toljati neglāba kluba ģenerālmenedžeri no atlaišanas. Viena kļūda – un Sikora būs nākamais.

Sergejs Šepeļevs, Habarovskas “Amur”

Iemesls: viena uzvara piecu spēļu mājas sērijā

Veiksmīgais Habarovskas sezonas sākums pārsteidza: divas uzvaras divās spēlēs Rietumos – beidzot būs cīņa par kaut ko jaunu, nevis par pēdējo vietu konferencē. Bet jau spēle ar  Maskavas “Dynamo”, kur Šepeļeva komandai iemeta septiņus vārtus, sāka pakāpeniski atgriezties uz zemes. Mājas sēriju, kas tradicionāli ir bijis viens no tālo austrumu klubu trumpjiem, “Amur” galīgi izgāza, zaudējot pat “Spartak”. Jā, tur bija nopietni pretinieki – “SKA” un “Jokerit”, taču gadījumā ar tiem pašiem somiem habarovskieši paši atdeva spēli, kur spēles gaitā bija vadībā ar 2:0.

Komanda joprojām ir tālu no ideāla vairākuma, kaut arī “Amur” ir gūti 8 vārti 53 mēģinājumos – nav jau tik slikti, ir redzēts arī sliktāk. Mazākums bija praktiski ideāls, taču pēdējās spēles sabojāja statistiku. Taču pats galvenais – Šepeļeva hokejistiem ir kaut kāda maniakāla mānija izgāzt spēles vidusdaļu, dažkārt otrajā periodā viņiem labāk neiziet vispār.

Kaut gan “Amur” periodiski ir redzama diezgan simpātiska spēle. Taču KHL nav pierasts gaidīt – vēl viena izgāzta mājas sērija var kļūt Sergejam Šepeļevam par pēdējo Tālajos Austrumos.

Andrejs Ņikoļišins, Čeļabinskas “Traktor”

Iemesls: spēle neatbilst vadības cerētajam

Pagaidām ir tāds iespaids, ka savu pirmo starpsezonu galvenā trenera amatā Ņikoļišins ir izgāzis. Čeļabinskieši jau tā nav īpaši ātri, bet spēles beigās spēka parasti nepaliek vispār – tā tiek atdotas uzvaras, piemēram, “Sibir” un Novokuzņeckai. Par kādu spēles zīmējumu var būt runa ar tādu fizisko sagatavotību?

Jā, kaut kur “Traktor” var pasūdzēties uz neveiksmi – salūza pamatvārtsargs Francouzs, taču, pirmkārt, Pēvels – tālu nav Jakubs Kovaržs, bet dažreiz nav arī pat Gārnets, bet otrkārt, ne viņš atbild par panākumiem uzbrukumā, kur nesen Ņikoļišina komandai bija trīs sausās spēles. “Traktor” ir tikai četras uzvaras sezonas sākumā, problēmas ar fizisko sagatavotību, koncentrāciju un spēju trāpīt pa vārtiem – vai ilgi nāksies meklēt vainīgo? Rekur taču viņš ir, pavisam tuvu.

Ņikoļišinam jau bija slēgtā tikšanās ar apgabala gubernatoru, un spriežot pēc visa, kaut kāds laiks uz situācijas mainīšanu viņam ir (par pilnu uzticību nav runas – citādi tikšanās nemaz nebūtu tik slēpta). Var izteikt pieņēmumu, ka līdz mājas sērijas beigām – tas nozīmē, ka spēles ar “Amur” un “Admiral” jābūt noteicošām priekš “Traktor”.

Anatolijs Jemeļins, Ufas “Salavat Julaev”

Iemesls: izgāzts sezonas sākums

Ufieši aizvadīja tik varenu selekcijas darbu šajā starpsezonā, ka, liekas, vajadzētu būt par vieniem no sezonas favorītiem: te arī labs ģenerālmenedžeris, un treners, kurš izauga līdz nopietnām komandā, kā arī, protams, spēlētāji – pamatā, pirmās un augstākās klases. Pagaidām šī acīmredzamā doma bija visiem, “Salavat” izdevās sliktākais sezonas sākums komandas KHL vēsturē un sajust Austrumu konferences padibenes.

Neapšaubāmi, pēc pieciem zaudējumiem sešās spēlēs Jemeļins izlēma drusku pārkārtot komandas spēli: tagad ufiešiem galvenais ir pārliecinoši strādāt savā zonā, bet uzbrukumā kaut kas jau sanāks. Metode, protams, interesanta, taču var neīpaši patikt kluba vadībai, pie tam, ka rezultātu tas pagaidām dod apšaubāmu – uzvara par “Ak Bars” un “Barys” izcīnītas tikai bullīšu sērijās.

Tomēr, Leonīds Vaisfelds, kurš izgāja kopā ar Jemeļinu caur Novokuzņecku un “Automobilist”, līdz pēdējam aizsargās treneri. Taču viņa argumentu var arī nepietikt, kad vadība un sponsori ieies nostaļģijā un sāks atcerēties kā pie Zaharkina stūres Ufa paņēma Gagarina kausu.

Andrejs Nazarovs, Sanktpēterburgas “SKA”

Iemesls: pārāk kardinālas izmaiņas Gagarina kausa īpašnieka spēlē

Nazarova gadījumā ir viena nianse: atlaišanas momentu noteiks cilvēks, kurš uzstāja uz viņa kandidatūras – Genādijs Timčenko. Taču ir aizdomas, ka tādi cilvēki uz līdzīgiem amatiem ja arī atzīst savas kļūdas, tad it ne uzreiz.

Taču Andrejs Nazarovs var paatrināt šo procesu. Nē, vēl līdz viņa pirmajam “SKA” treniņam visi saprata, ka viņš strādās tā, kā ir pieradis. Taču viņa iepriekšējā pieredze beidzas ar komandām-viduvējībām ar ļoti ierobežotu budžetu, bet rezultātu “SKA” viņam jārāda identisku ar to, kāds tas bija ar Bikovu ar Zaharkinu.

No šīs armijnieku nesaskaņas arī ir neveiksmes visu sezonas sākumu – te Novokuzņeckai zaudē, te no Tālajiem Austrumiem atved 6 punktus. Pārbūve iet visā – sastāvā, attiecībās ar hokejistiem, pašā spēlē. Taču jau ir pagājušas 10 sezonas spēles, bet meklēšana, izskatās, ir tikai pašā sākumā – ja nākamajā spēlē Artjuhins atkal parādīsies pirmajā maiņā, neviens arī nebūs pārsteigts. Un vēl neviens nevar iedomāties, pie kā iznākumā šī Nazarova iecelšana novedīs.

2015./2016. sezonas atlaišanas hronika

Sergejs Svetlovs, Toljati “Lada” – 17. septembrī

Viss bija tik lasāms un paredzams, ka grūti bija saprast, kā bukmeikeri varēja tā kļūdīties ar galvenajiem kandidātiem uz pirmo atlaišanu no amata. Arta Ābola pieaicināšana šovasar nozīmēja, ka plāns B komandai ir. Pie tam, plāns A, izskatās, nebija principā – ja klubā ticētu Svetlova panākuma iespējām, tad vispār neaicinātu Ābolu. Vai Svetlovs ir vainīgs “Lada” pēdējā vietā turnīra tabulā? Protams. Vai varēja “Lada” startēt citādi? Šaubos. Vai vajadzēja dot trenerim vēl 4-5 spēles? Laikam gan, ka jā.

Foto: РИА Новости/Виталий Белоусов, Александр Кондратюк, Алексей Даничев

Advertisements

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: