Liiga. SaiPa vai KooKoo? Jauns sezonas derbijs

Sestdien Somijas čempionātā tika aizvadītas septiņas regulārās sezonas spēles. KooKoo sagraušana, HIFK uzvara būllīšos, un kārtējais Espoo Blues zaudējums.

HIFK – Lukko 3:2 SO (0:1, 1:0, 1:1)

HIFK turpina savu uzvaru sēriju jaunajā sezonā. Janne Lahti spēles 19 minūtē ar skaistu metienu gūst vārtus. Taču otrajā un trešajā periodā Juuso Puustisen izdodas izlīdzināt rezultātu un pagarināt spēli līdz pēcspēles bullīšiem. Mika Partanen pieliek pēdējo punktu un kārtējā HIFK uzvara.

• 0:1, #47 Janne Lahti (#22 Toni Koivisto, #51 Jesse Virtanen) (19:37)
  • 1:1, #71 Juuso Puustinen (#21 Mika Partanen, #56 Lauri Taipalus) (36:09)
  • 1:2, #28 Janne Niskala (#39 Olli Sipiläinen, #12 Turo Asplund) (43:48)
  • 2:2, #71 Juuso Puustinen (#36 Joonas Järvinen, #91 Corey Elkins) (55:12)
  • 3:2, #21 Mika Partanen (65:00)

Video

Ilves – Sport 4:2  (3:0, 1:1, 0:1)

Ilves uzreiz deva saprast, ka pametīs arēnu tikai ar trim punktiem, kurus viņiem neizdevās gūt iepriekšējā spēlē. Puiši uzreiz sāka pārvaldīt kontroli pār ripu un pirmajā pārtraukumā aizgāja jau ar trīs vārtu pārsvaru. Par visrezultatīvākiem spēlētājiem kļuva Joonas Vihko (1+1), Veli-Matti Vittasmäki (1+1) un Markku Flinck (0+2)

• 1:0, #6 Veli-Matti Vittasmäki (#25 Markku Flinck, #40 Joonas Vihko) (12:15)
  • 2:0, #17 Markus Jokinen (#11 Saku Salmela, #77 Marcus Fagerudd) (15:15)
  • 3:0, #76 Konsta Mäkinen (#6 Veli-Matti Vittasmäki, #29 Matias Sointu) (15:50)
  • 4:0, #40 Joonas Vihko (#42 Sami Sandell, #25 Markku Flinck) (27:30)
  • 4:1, #18 Aleksi Rekonen (#21 Tomi Körkkö, #34 Aleksi Laakso) (36:52)
  • 4:2, #3 Charles Bertrand (#44 Gabriel Spilar, #77 Niko Peltola) (51:14)

Video

JYP – Ässät 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Iespēja izcelties parādījās Valtteri Kemiläinen tikai otrajā periodā. Desmit sekundes pirms pārtraukuma viņš skaisti gūst vārtus. Trešajā periodā Assat nolēma noņemt vārtsargu, ko arī izmantoja Joonas Nättinen. Saņemot ripu aizveda to līdz vārtiem, un nopelnīja pirmo uzvaru savai komandai šajā sezonā.

• 1:0, #13 Valtteri Kemiläinen (#33 Mikko Salmio, #34 Markus Nenonen) (39:50)
  • 2:0, #9 Joonas Nättinen (#55 Janne Kolehmainen) (59:52)

Video

KooKoo – SaiPa 2:7 (0:2, 0:4, 2:1)

No šīs spēles visi gaidīja atbildi uz jautājumu: Vai līgas jaunpienācējs spēs atkal uzspiest cīņu? Varbūt viņi arī pacentās, taču nez kapēc sāka to darīt tikai trešajā periodā. Skaisti un nesteidzoties SaiPa guva vārtus. KooKoo tā arī neizšķīrās nomainīt vārtsargu Juha Järvenpää, tāpēc visas septiņas ripas ielidoja viņa vārtos. David McIntyre (0+3) atdeva trīs rezultatīvas piespēles un Petteri Nokelainen (2+0) guva divus vārtus.

• 0:1, #42 Tommi Jokinen (#19 Ville Järveläinen, #56 Lasse Lappalainen) (02:12)
  • 0:2, #6 Sam Lofquist (#11 Tomi Leivo, #88 Ville Vainikainen) (12:33)
  • 0:3, #17 Chad Rau (#7 David McIntyre, #50 Simo-Pekka Riikola) (21:10)
  • 0:4, #38 Sami Venäläinen (27:24)
  • 0:5, #49 Simon Backman (#42 Tommi Jokinen, #19 Ville Järveläinen) (36:00)
  • 0:6, #29 Petteri Nokelainen (#17 Chad Rau, #7 David McIntyre) (38:31)
  • 0:7, #29 Petteri Nokelainen (#7 David McIntyre, #12 Kim Strömberg) (40:45)
  • 1:7, #53 Marlo Koponen (#15 Ossi-Petteri Grönholm, #18 Mikko Alikoski) (41:43)
  • 2:7, #71 Anthony Guttig (#28 Jarkko Malinen, #19 Toni Hyvärinen) (53:31)

Video

Kärpät – KalPa 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Somu čempions Karpat guva savu otro uzvaru šosezon. Sākot ar pirmo periodu Karpat pārliecinoši sargāja savu titulu. Un protams spēlei palielināja interesi Karpat kapteiņa Lasse Kukkonen un Jaakko Rissanen saķeršanās. Par ko Lasse Kukkonen dabūja 10 soda minūtes.

• 1:0, #21 Antti Kalapudas (#51 Miro Aaltonen, #26 Juuso Ikonen) (13:51)
  • 1:1, #13 Mikael Ruohomaa (#18 Antti Halonen, #4 Sebastian Lauritzen) (30:49)
  • 2:1, #9 Jesse Puljujärvi (#71 Ivan Huml, #12 Esa Pirnes) (34:33)
  • 3:1, #51 Miro Aaltonen (#26 Juuso Ikonen, #21 Antti Kalapudas) (39:47)
  • 3:2, #7 Niko Mikkola (51:29)

Video

Pelicans – Blues 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Pēc pirmā perioda kļuva skaidrs, ka padoties neviens negrasās. Abas komanda zaudēja savas pirmās spēles, tāpēc paņemt trīs punktus gribēja visi. Iemetot pa vienai ripai pirmajā periodā, visi gaidīja efektīgu turpinājumu. Taču Pelicans izmantoja kļūdas aizsardzībā un guva vēl trīs bezatbildes vārtus. Pelicans vārtsargs Janne Juvonen pēc tikšanās ar Kantola nevarēja turpināt spēli un ar palīdzību tika līdz ģērbtuvēi.

• 1:0, #92 Sebastian Repo (#77 Teddy Da Costa, #5 Juha-Pekka Pietilä) (03:54)
  • 1:1, #81 Timi Lahtinen (#48 Mikko Kukkonen, #39 Peter Tiivola) (15:54)
  • 2:1, #84 Henri Heino (#24 Hannes Björninen, #81 Taavi Vartiainen) (23:20)
  • 3:1, #9 Juha Leimu (#74 Antti Erkinjuntti, #22 Juhani Tyrväinen) (33:31)
  • 4:1, #39 Marko Pöyhönen (#16 Ryan Potulny, #22 Juhani Tyrväinen) (38:52)

Video

TPS – HPK 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Turku TPS aizvadīja savu pirmo spēli šosestdien. Jani Forsström jau astotajā minūtē ar precīzu metienu raidīja ripu pretinieka vārtos. Jere Myllyniemi glāba kā varēja, likās, ka vilka ārā visu, arī izgājienā viens pret viens ar Vähätalo uzvarēja, taču atvairīt visus metienus tā arī neizdevās. HPK tomēr izdevās gūt vienus vārtus, pēc precīzas piespēles Antti Miettinen aizsūtīja ripu vārtos.

• 1:0, #20 Jani Forsström (#91 Ville-Vesa Vainiola) (08:31)
  • 2:0, #84 Ilkka Pikkarainen (#3 Petteri Nummelin) (20:51)
  • 2:1, #20 Antti Miettinen (#65 Sakari Manninen, #74 Petteri Nikkilä) (29:21)
  • 3:1, #50 Niklas Salo (#44 Elias Karvonen) (56:13)