“Amerikas iekarotāji”. Latviešu juniori Ziemeļamerikas līgās

Startē kārtējas NHL sezonas junioru kalve. Publicēsim apskatu par perspektīviem latviešu junioriem Ziemeļamerikas līgās.

Rihards Bukarts (Uzbrucējs, 1995., Brandon Wheat Kings, WHL)

Pagājušajā, savā otrajā sezonā kanādas junioru līgā, Bukarts sakrāja 74 (33+41) punktus 62 regulārās sezonas spēlēs un 18 (4+14) punktus 16 play-off spēlēs, parādot nesliktu progressu, un pieteica sevi par tehnisku uzbrucēju. Vienīgais redzamais Riharda mīnuss – gabarīti (177 cm), kas arī varēja kļūt par iemeslu neveiksmēm draftā, taču neskatoties uz to, perspektīvo uzbrucēju ir noskatījusi Edmontona un uzaicināja uz savu talantu nometni.

Gadījumā, ja neizdosies parakstīt līgumu, Bukarts turpinās spēlēt Rietumu hokeja līgā ar mērķi sakrāt jau ap 90-100 punktiem un vēlāk turpināt karjeru kāda NHL kluba sistēmā.

Rodrigo Ābols (Uzbrucējs, 1996., Portland Winterhawks, WHL)

Rodrigo starpsezonā bija jāizdara grūta izvēle: turpināt karjeru un cīnīties par vietu Rīgas “Dinamo” sastāvā, vai pamēģināt savus spēkus Amerikā. Ābols-jaunākais izvēlējās otro un aizbrauca iekarot Rietumu hokeja līgu, iespējamā pieredzes zaudēšana šajā sezona var kompensēties ar turpmākām perspektīvām, ja hokejists varēs veiksmīgi nodemonstrēt savu meistarību amerikāņu skautu priekšā. Jau tagad jauno uzbrucēju, kurš šogad debitēja nacionālās izlases sastāvā, ieraudzīja Vankūveras pārstāvji, uzaicinot patrenēties kopā ar komandu.

Sezonas mērķis ir tāds pats kā Bukartam: 90-100 punkti sezonā (vajag atzīmēt, ka neskatoties uz dzimšanas gadiem, vecuma atšķirība starp hokejistiem ir mazāka kā nedēļu).

Mārtiņš Dzierkals (Uzbrucējs, 1997., Rouyn-Noranda Huskies, QMJHL)

1297723023962_ORIGINAL (1)

Tieši uz Mārtiņu tagad var likt lielākās cerības, šis jaunais hokejists jau atrodas noteikta NHL kluba lokā. Pēc veiksmīga junioru pasaules čempionāta, kur uzbrucējs atzīmējās ar 9 (3+6) punktiem 6 spēlēs, drafta trešajā raundā viņu izvēlējās komanda no Toronto. Hokejists pat bija iekļauts galējā prospektu sarakstā uz pirmajām pārbaudes spēlēm, kur neiekļuva pat dažas komandas top-izvēles, taču tā iemesls bija ilgā nenoteiktība Kvebekas līgas komandā, kur Dzierkalam bija jāsāk sezona. Pēdējā momentā starp klubu un aģentu izcēlās domstarpības, kuras tomēr atrisinājās un Mārtiņš pievienosies treniņiem.

Galvenā sezonas cerība – jau debijā pievarēt punkta spēlē barjeru.  Uzdevums ir grūts, taču reāls.

Georgs Golovkovs (Uzbrucējs, 1995., Waterloo Black Hawks, USHL)

Golovkova spēle pēdējās sezonās nav tik stabila kā gribētos, rezultatīvās sērijas nomaina sausās. Statistiskā progresa trūkums starp pirmo un otro sezonu, iespējams, piespieda arī Kvebekas kluba vadību un pašu hokejistu padomāt par apstākļu maiņu. Pēc piedalīšanās Čikago treniņnometnē, uzbrucējs devās uz stiprāko ASV junioru līgu, kur spēlēs kopā ar aizsargu Kārli Čuksti.

Kārlis Čukste (Aizsargs, 1997., Waterloo Black Hawks, USHL)

Čukste pabeidza savu junioru pasaules čempionātu ar 6 (2+4) punktiem 6 spēlēs, pārspējot visus ziemeļamerikāņu aizsargus, pecāk viņu izvēlējās drafta piektajā raundā komanda no Sanhosē. Vienīgais šī saraksta aizsargs, karjeru izvēlējās turpināt USHL. Iespējams, ar perspektīvu turpināt karjeru NCAA studentu līgā.

Haralds Egle (Uzbrucējs, 1996., Univ. of Vermont, NCAA)

Nospēlējot divas sezonas amerikas junioros (pirmajā no kurām negaidīti sakrāja tikai 7 (4+3) punktus, bet otrajā jau 43 (18+25)), Egle pārcēlās uz ASV stundetu čempionātu, kur ir visai nesliktas iespējas vēlāk tikt profesionālajā līmenī. Priekšā ir četri gadi lai augtu, dažas problēmas – grūtības ar piedalīšanos pasaules čempionātos un nepieciešamība kaut kā pievērst sev skautu uzmanību, esot nedraftētam.

Teodors Bļugers (Uzbrucējs, 1994., Minnesota State Univ. Mankato, NCAA)

Teodors Bļugers beidz savas mācības universitāte un kopā ar to aizvada savu pēdējo sezonu studentu līgā. Ir arī progress un interese no Pitsburgas vadības, kura atdeva otrā raunda izvēli par Bļugeru vēl 2012. gadā. Tur arī ir stimuls vadībai: ja līdz nākamā gada vasarai pingvīni neparakstīs līgumu ar latviešu uzbrucēju, viņš kļūs par neierobežoti brīvo aģentu, bet tiesības uz spēlētāju tiks zaudētas. Laiks pārdomām komandai vēl ir, taču Bļugeram vēl ir laiks pārliecināt viņus uz pozitīvu lēmumu.

Ņikita Jevpalovs (Uzbrucējs, 1994., San Jose Barracuda, AHL)

Vienīgais šī saraksta spēlētājs, kurš sāks sezonu jau profesionālajā līmenī. Sakrājot 100 punktus Kvebekas līgas sezonā, Jevpalovs saņēma līgumu ar Sanhosē, kuras sistēmā sāks sezonu. Pagaidā, AHL, vai Ņikita varēs parādīt sevi no labākās puses un tikt haizivju pamatsastāvā? To mēs uzzināsim jau pavisam drīz.

Advertisements

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: