Somu Liiga budžeti un spēlētāju algas

Oficiālajā somu Liiga mājaslapā ielikts raksts par klubu budžetiem

Liiga

Pirmais, kas pievērš uzmanību, tas ir salīdzinoši nelielas izmaksas par algām. Algu izmaksas sastāda apmēram trešo daļu no klubu izdevumiem. Ja būt drusku precīzākam, tad algu izmaksas daļa sastāda no 27% (Sport) līdz 40% (TPS).

Pie tam lielais izdevumu procents uz TPS algām skaidrojas ar to, ka komanda izgāja no krīzes un ļoti nopietni iztērājās starpsezonā. Klubu papildināja pieredzējušie un pēc vietējiem kritērijiem ļoti dārgi spēlētāji – Ēriks Perrins, Tomijs Kallio un Henriks Talinders. Šis trio klubam no Turku apiesies 0,92 milj eiro – tas ir 40% no komandas algām.

Bāgātākā kluba algu summa (HIFK – 3,2 milj) ir 2,3 reizes lielāka neka nabadzīgākā kluba algu summa (KooKoo – 1,4 milj). Vidējā algu summa līgā – 2,1 milj eiro.

Liiga 1

Atgādināšu, Romans Rotenbergs KHL nesen jau piesauca samazināt algas, tai skaitā atsaucoties tieši uz Zviedriju un Somiju. Īpaši, tika nosaukts tāds skaitlis, ka KHL algu līmenis ir 10 reizes lielāks kā somu. Un pret to arī neiebilst – Somijā čempionāts ir acīmredzot vājāks, taču tiešām ne jau reizes vājāks, bet izmaksas tur ir desmit reizes mazākas.

Advertisements

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: