10 labākie NHL atklātā tirgus līgumi

10. Metjū Pero (26. gadi), Vinipegas “Jets”, $9 milj. par 3. gadiem

Metjū PeroMetjū var pārsteigt ar atrašanos šajā sarakstā, taču atrodas tajā pavisam pelnīti. Starp citu, vienādos sastāvos vidēji 60 spēles laika minūtēs pēc savākto punktu pedējās trijās sezonās Pero atrodas 18. vietā visā NHL. Vienā līmenī ar Džeimsu Nīlu, Maksu Pačioretti, Patriku Šārpu un pat Patriku Keinu. Nu un kas, ka viņš pārsvarā spēlē trešajā maiņā pret ne pašiem stiprākajiem pretiniekiem, taču maiņas biedri viņam arī nav tie labākie. Tāds slepenais ierocis, kurš var spēlēt visās trijās uzbrukuma pozīcijās un vēl arī ar auguma potenciālu. Papildus visam tam, viņš nav slikts iemetienos un lietderīgs vairākumā.

9. Mihaels Del Zotto (24. gadi), Filadelfijas “Flyers”, $1,3 milj. par 1. gadu Mihaels Del Zotto

Del Zotto ir tikai 24. gadi, bet viņu jau daudzi paspēja apglabāt. Nesteidzēties. Laba slidošana nekur nav pazudusi, laukumu viņš joprojām pārredz labi, kaut arī tas izpaužas ar arvien retākiem momentiem, arī spēles lasīšana viņam ir uz līmeņā, taču, atkal, viss balstās uz viņa nestabilitāti. Ja Del Zotto vismaz pietuvosies tam līmenim, kuru rādīja 2011./2012. sezonā, tad darījums tirgū var kļūt par labāko, jo “Flyers” saglabās tiesības uz Del Zotto arī pēc līguma beigām.

8. Jevgēnijs Nabokovs (39. gadi), Tampabejas “Lightning”, $1,55 milj. par 1. gadu

Brad Penner-USA TODAY Sports

Foto: Brad Penner-USA TODAY Sports

Te viss viegli: pieredzējis un visai solīds priekš otrā vārtsarga lomas. Bena Bišopa traumas vai iespējamā spēles līmeņa krituma (viņš ir nospēlējis tikai vienu pilnvērtīgu NHL sezonu) gadijumā Nabokovs viegli nomainīs viņu vārtos. Konkurenci par vietu vārtos Stīvs Aizermans redzami palielināja, darījuma risks ir minimāls, bet iespējamie dividenti – diezgan neslikti.

7. Braiens Boils (29. gadi), Tampabejas “Lightning”, $6 milj. par 3. gadiem

Scott Levy/NHLI/Getty Images

Foto: Scott Levy/NHLI/Getty Images

“Lightning” augumā zemajam uzbrukumam bija vienkārši nepieciešams tāds divmetīgs monstrs. Spējīgs aizsargāt komandas biedrus, un vēl pie tam spējīgs spēlēt hokeju. Un pat ja viņš nekad neiemetīs vairāk par 20 vārtiem sezonā, tad tā pat atnesīs milzīgu pienesumu pie bortiem, mazākumā. Iespējams, regulārajā sezonā tas viss parādīsies tikai epizodiski, taču play-off viņu vienkārši nevarēs apstādināt.

6. Martins Havlats (33. gadi), Ņudžersijas “Devils”, $1,5 milj. par 1. gadu

Christian Petersen/Getty Images

Foto: Christian Petersen/Getty Images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja nebūtu traumas… Tikai tas ir vienkārši milzīga mēroga “ja”. Tāpēc ka kopš 2004./2005. lokauta Havlats ir izlaidis 236 spēles, pamanoties salauzt un saplēst gandrīz vai visus kaulus un saites. Kad Martins ir pilnīgi vesels – tas ir dominējošais spēlētāis, spējīgs izšķirt spēles likteni. Tiesa, pēdējo reizi pilnīgi vesels viņš bija gadu piecus atpakaļ. Bet kopš tiem laikiem nav kļuvis jaunāks. Tomer, kad ir apdraudēta NHL karjera, veselība, kā parasti, strauji atgūstas, bet fiziskai sagatavotībai tiek pievērsta daudz lielāka uzmanība. Palīdzēt vajag arī tam, ka Havlats atkal apvienojies ar savu tuvo draugu Patriku Eliašu, ar kuru viņš jau ir spēlējis, un pat diezgan sekmīgi, pie tam Lu Lamorello cer tieši uz šo saiti. Arī pēc spēles metienos palīdzēs, jo “Devils” šajā elementā ir pavisam slikti.

5. Maiks Ribeiro (34. gadi), Nešvilas “Predators”, $1,05 milj. par 1. gadu

Foto: USA TODAY Sports

Foto: USA TODAY Sports

Vienreiz Ribeiro pamēģināja sagatavoties sezonai, bet viņam tas nepatika – zināms joks. Nepatīk Maikam strādāt ar sevi, ko padarīt, taču talants ļāva sasniegt daudz. Un labi būtu, ja tikai tas, spēlēt taču īpaši netraucēja, bet pēdējos gados problēmas  pievienojās – alkohols un, baumas, ka arī narkotikas. Par to viņu padzena no Arizonas. Ja ne Dēvids Poils, kuram vajadzēja aizpildīt Maika Fišera un Dēdida Leguonda vietas, tad Maiks sēdētu bez darba. Atvest Ribeiro uz Tenesī, kur viskiju padod gandrīz vai pie brokastīm – forši. Pat ja viņš pavisam aizies no hokeja, Nešvila praktiski neko nezaudēs, bet ja uzņemsies prāta un saspēlēsies ar veco paziņu Džeimsu Nīlu, tad Poilu gaida laba peļņa.

4. Denijs Hītlijs (33. gadi), Anaheimas “Ducks”, $1 milj. par 1. gadu

Foto: USA TODAY Sports

Foto: USA TODAY Sports

No vienas puses, ja pat līguma gadā Hītlijs neguva vismaz 20 vārtus, tad uz viņu it kā varētu likt krustu. No citas, Hītlijs vienmēr ir bijis un būs atkarīgs spēlētājs. Un ja blakus ar viņu nav laba uzbrucēja, Torntona, Specas vai Savara kalibra, kuri ir spējīgi izmantot Denija galveno un gandrīz vai vienīgo ieroci – ātru un ļoti precīzu metienu, – tad punkti krājas lēnām. Minesotā tāda nebija. Bet Anaheimā – būs. Pie tam Hītlijs, kurš ir tādā pašā situācijā kā Havlats, ir pavisam nopietni noskaņojies izsist sev vietu trijniekā ar Geclafu un Periju, blakus kuriem gūst vārtus par sliktākie. Un ja pat mēģinājums atgriezt kādreiz iespaidīgu snaiperi izgāzīsies, savus 10-15 vārtus viņš gūs, atgūstot patērēto milionu.

3. Kristians Erhofs (32. gadi), Pitsburgas “Penguins”, $4 milj. par 1. gadu

Foto: Jen Fuller/Getty

Foto: Jen Fuller/Getty

Līdzigas klases aizsargi tirgu bija tikai divi. Viens, agrāk spēlējušais tieši Pitsburgā, saņēma pusotru reizi lielāku algu par 7. gadiem, cits – par 500 tūkstošiem vairāk par 2. gadiem. Jā, Erhofa līgums tika izpirkts, kas ietekmēja cenu. Par saviem 4 miljoniem, vācietis – izcila nomaiņa Metam Nīskanenam. Viņš ir drusku mazāk uzticams pie saviem vārtiem, bet ar to ko viņam izveidos Krosbijs un Malkins, Kristianam ar savu izcilo slidošanu un prasmi pievienoties laikā vajag kļut daudz lielākam ierocim uzbrukumā.

2. Dereks Rojs (31. gads), Nešvilas “Predators”, $1 milj. par 1. gadu

Pa lielam, ar viņu parakstīts līgums gadījumam, ja Ribeiro dos priekšroku alkoholam, nevis hokejam. Kaut arī ir daudz vērtīgāks. Pie tam te nav nekādu “ja”, jo zemāk par noteiktu līmeni Rojs nekad nenolaižas. Jā, viņš ir īss, taču ļoti spējigs. Viņš strādā uz ledus bez apstājas. Savus 50 punktus spēlējot 17-18 minūtes Rojs noteikti sakrās.

1. Breds Ričards (34. gadi), Čikāgas “Blackhawks”, $2 milj. par 1. gadu

Fotobank/Getty Images/Victor Decolongon

Ričards par 2 miljoniem – tas ir sapnis. Katra kluba sapnis. Čikāga ar Handzušu otrā centra lomā un ar Hossu ar saplēstu plecu un uz vienas kājas visus uzvarēja. “Blackhawks” tāda centra nebija kopš gadsimta sākuma, ja neskaitīt Langu, kurš nospēlēja tur 2007./2008. sezonu. Un kaut kas liecina, ka Rietumu fināls nākamgad būs tieši tāds pats kāds tas bija pagājušajā gadā. “Blackhawks” Top-6 ir neticami labs: Sāds – Teivs – Hossa, Šārps – Ričards – Keins. Taču arī bez viņiem spēlētāju uzbrukumā pietiek, nerunājot jau par aizsardzību.

Piezīme: sarakstā iekļuva arī līgumi ar neierobežoti brīvajiem aģentiem, noslēgtie pēc atvērtā tirgus.

Advertisements

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: