Ekvators. Pretendenti uz NHL individuālajām balvām.

NHL regulārā sezona jau ir pusē. Jau pirmslaicīgi var sadalīt individuālās balvas, pēc tipa “ja individuālās balvas dalītu dotajā momentā”. Un tā, aiziet.

4648aee80af5d75c9f108e471f056de2

Morisa Rišara Balva (balva labākajam sezonas snaiperim): Aleksandrs Ovečkins (Vašingtonas Capitals) – 32 vārti.

f7a50a9e5f0bc7100f04163f09c0151c

Aleksandrs Ovečkins atgriezās pēc trofejām pagājušajā, lokauta sezonā, un kļuva par pirmo vēsturē trīskārtējo Morisa Rišāra balvas īpašnieku. Atgādināšu, ka Morisa Rišāra balva tiek dota no 1999. gada. Šogad Ovi ir visas iespējas papildināt savu skapīti ar balvām vēl kā minimums ar vienu. Un ja Hārta trofeja, pie visas viņa nozīmes priekš Capitals, būs ļoti problemātiski saņemt ar lietderības koeficientu- 15 , tad par labāko snaiperi, visticamāk, kļūs Aleksandrs Ovečkins,  ja nenometīs apgriezienus un izvairīsies no traumām.

Šinī brīdī Vašingtonas kapteinim ir 32 gūti vārti.

Galvenie konkurenti: Korijs Perijs (Anaheimas Ducks), Patriks Šārps (Čikāgo Blackhawks), Sidnijs Krosbijs (Pitsburgas Penguins) – 25 vārti, Aleksandrs Stīns (Sentluī Blues), Kriss Kunics (Pitsburgas Penguins) – 24, Patriks Keins (Čikāgo Blackhawks) – 23.

Selkes Balva (labākajam aizsardzības tipa uzbrucējam): Džonatans Teivzs (Čikāgo Blackhawks).

jonathan_toews_desktop_wallpaper_2-normal

Godīgi sakot , formulējums “labākajs aizsardzības tipa uzbrucējs” man ne īpaši patīk. Te, visticamāk, iederētos “labākajam universālajam uzbrucējam”, kurš vienādi labi darbojās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Sergeju Fjodorovu taču gruti bija nosaukt par uzbrucēju ar uzsvaru uz aizsardzību, kad viņš saņēma šo balvu un paralēli savāca 120 punktus regulārajā sezonā.

Tieši Blackhawks kapteinis visspilgtāk izrāda savu universālību, esot ne tikai viens no līderiem komandas uzbrukumā, bet arī neaizmirstot palīdzēt komandai savu vārtu aizsardzībā. Ar saviem 47 (17+30) punktiem 48 spēlēs, viņš ir viens no līderiem pēc uzvarēto iemetienu skaita (551), kas ir 57% no visiem iemetieniem. Viņš pastāvīgi iziet laukumā ne tikai vairākuma izspēlēšanā, bet arī mazākuma brigādē viņš ir nerets viesis, kur nereti bloķē ar savu ķermeni metienus. Neizslēdzu iespēju, ka tieši Džonatans Teivzs būs Kanādas izlases kapteinis olimpiskajās spēlēs.

Konkurenti: Patrīss Beržerons (Bostonas Bruins), Pāvels Datsjuks (Detroitas Red Wings), Antuāns Vermetts (Fīniksas Coyotes)

Džeimsa Norisa Balva (balva labākajam aizsargam): Dankans Kīts (Čikāgo Blackhawks), Raiens Satters (Minesotas Wild).

UntitledŠo balvu varētu nosaukt “Lidstdrēma balva”. Domāju, maz kurš būtu pret. Mūsu pašreizējais pretendents jau ieguva šo prestižo balvu, tas bija 2010. gadā. Šajā sezonā viņam ir visas iespējas pietuvoties pie slavenajiem aizsargiem, kļūstot par vairākkārtēju Norisa balvas īpašnieku.

Vajag atzīmēt, ka pēdējos divos gados šī balva tika dota tā saucamajiem pusaizsargiem, spēlētājiem, vairāk akcentētiem uz uzbrukumu, nevis uz saviem tiešajiem aizsarga uzdevumiem. Un vajag atzīt, ka ne Ēriks Karlsons, ne P.K. Sabbans nav aizsardzibas etaloni, bet vairāk universālie aizsargi, kā Šī Vēbers un Raiens Saters tika atkal pārbraukti garām pelnītām balvām.

Šoreiz tieši universālais Dankans Kīts kļūtu par tik tiešām pienācīgu un taisnīgu sezonas labākā aizsarga nosaukuma īpašnieku. Pavadot vidēji 24 minūtes spēlē, viņš sakrāja 44 (3+41) punktus 48 spēlēs, ar lietderības koeficientu +18 un tikai 6 (!) soda minūtēm. Cik labs viņš ir uzbrukumā, tik pat labs arī aizsardzībā. Viņš ir akurāts, viņam nav pieraduma atvest problēmas saviem partneriem. Maiks Bebkoks, Kanādas izlases galvenais trenris, nevarēja paiet garām šim puisim, un Dankans tika izsaukts uz Sočiem.

Bet ne ar Kītu vienu dzīvo šajā gadā cīņa par Norisa balvu. Tik pat reāls pretendents uz labākā aizsarga godu – Raiens Saters no Minnesotas, kurš pavada vidēji uz laukuma gandrīz pusstundu spēlē, spēlējot tik pat ļoti universāli un lietderīgi. Pagaišsezon, manuprāt, tieši Raiens bija pelnījis dabūt šo balvu, bet laime uzsmaidīja Sabbanam. Šogad viss var notikt priekš Satera savādāk, un varbūt viņš pirmo reizi savā karjerā saņems balvu labākajam aizsargam.

Konkurenti: Ēriks Karlsons (Ottavas Senators), Aleks Pietranželo (Sentluī Blues).

Vezina balva (balva sezonas labākajam vārtsargam): Bens Bišops (Tampabejas Lightning).

Untitled

Žēl, bet traumējās. Traumas svarīguma līmenis nav zināms, bet ja balvu pasniegtu tieši tagad, tad manuprtāt tā tiktu Bišopam pelnīti. Trešais vārtsargs līgā pēc uzvarēto spēļu skaita (22 uzvaras 32 spēlēs), ieladis tikai 57 ripas (salīdzinājumam, Rasks ripu ir ņēmis ārā no vārtiem 71 reizi, Flerī 84, Niemi – 93), labākais vārtsargs pēc atvairīto metienu procenta (93%) un pēc vidēji spēlē ielaistajām ripām (1,86), starp tiem, kas spēlējuši ne mazāk par 30 spēlēm. Pie tam viņš ieņem otro vietu pēc Rāsku pēc sauso spēļu skaita – Rāskam 5 spēles uz nulli, Bišopam 4.

Summā, pēc visiem statistikas rādītājiem, tieši Bens Bišops ir pienācigs sezonas labākā vārtsarga godam. Mierīgs kā čūska, un neapšaubāmi, viņa trauma ir liels zaudējums Toronto, kura līdzjutējiem paliek tikai cerēt par viņa ātrā atgriezšanās ierindā, jo Lindbeks – klusās šausmas, pēc fanu vārdiem. Vēl šausmīgāk izskatās Bišopa neizsaukšana uz Sočiem, vēl pirms traumas. Labākais NHL vārtsargs, uz doto brīdi, nebrauc uz Olimpiādi?!…

Konkurenti: Tuuka Rāsks (Bostonas Bruins), Džošs Hārdings (Minnesotas Wild), Semjons Varlāmovs (Kolorādo Avalanche).

Kaldera balva (balva labākajam jaunajam): Neitans Makkinons (Kolorādo Avalanche).

Untitled

Tikko draftētais 1995. gadā dzimušais kanādietis uzreiz pat sāka spēlēt Ruā vadībā, itkā ne pirmo gadu iziet uz spēcīgākās līgas ledus. 29 punkti 45 spēlēs, 15 vārti, 7 no tiem vairākumā, lietderības koeficents +6. Tuvākais Neitana konkurents – Tomašs Hērtls, visspilgtākais sezonas sākuma jaunais, tagad diemžēl ir savainots, ar ko apgrūtināja savu gājienu pēc Kaldera balvas. Makkinons pēdējās spēlēs praktiski neaiziet bez vārtiem, uzņēma pieklājīgus apgriezienus, un, acīmredzot jau nedos strīdēties ar viņu par gada labākā jauniņā godu

Konkurenti: Tomašs Hērtls (Sanhosē Sharks), Torijs Krūgers (Bostonas Bruins), Valērijs Ņičuškins (Dalasas Stars).

Hārta Memoriālā balva (balva visvērtīgākajam spēlētājam regulārajā sezonā priekš savas komandas): Sidnijs Krosbijs (Pitsburgas Penguins).

Untitled

Visprestižākā NHL personiskā balva. Sidnijs Krosbijs vienreiz jau bija ieguvis šo balvu, 2007. gadā, un re, pēc 7 gadiem un 2 smagiem smadzeņu satricinājumiem iet pēc otrās balvas. Viņš ir NHL labākais bombardieris, apsteidzot tuvākos konkurentus par 11 un vairāk punktiem, lietderības koeficents +12. Spēlējot kopā ar viņu Kriss Kunits kļuva gandrīz par elites uzbrucēju, gūstot 24 vārtus (11 vairākumā) un krājot vairāk par vienu punktu spēlē un iekļuva Olimpiādē.

Sidnijs Krosbijs ir visrezultatīvākais un visstabilākais sezonas spēlētājs – tikai 8 spēlēs viņš nav guvis punktus. Kopā vidēji gūst pa vienam punktam pavadot vidēji 22 minūtes uz laukuma.

Varētu izskatīt arī Raienu Getzlafu ar savu rezultativitāti un lietderības koeficentu +20, bet viņam ir Korijs Perijs, kurš ir ne mazāk lietderīgs. Gribētu izcelt Džonu Tavarešu, kurš atkal pavada sezonu augstā līmenī, velk uz savas muguras Ņujorkas Islanders, bet viņam +5, un Islanders atkal netiek play-off. Bet tur punktu strapība nav liela, viss vēl var mainīties un Islanders beidzot var spēlēt Stenlija Kausa izcīņā. Ovečkinam iespēju uz Hārtu gandrīz nav – viņš atpaliek no Krosbija pār 21 punktu, un lietderības koeficents -15 ļoti atpaliek. Sezonas sākimā reāls pretendents uz Hārtu bija Aleksandrs Stīns, bet smadzeņu satricinājums apstādināja zviedru. Un kas zin, kā viņš spēlēs pēc traumas.

Konkurenti: Džons Tavarešs (Ņujorkas Islanders), Raiens Getzlafs (Anaheimas Ducks).

Advertisements

2 Responses to Ekvators. Pretendenti uz NHL individuālajām balvām.

  1. vaFELE says:

    pārbaudi kārtīgāk kuros klubos spēlē katrs spēlētājs

    Like

    • Paldies, atradu kļūdu. =)

      Like

Pievenot komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: